در حال بارگذاری ...
 • گرامی داشت روز جهانی تئاتر در تالار هنر

  مراسم روز ملی هنرهای نمایشی همراه با اجرای نمایش "ساعت 8 در کشتی" در تالار هنر برگزار شد

  گرامیداشت روز جهانی تئاتر با حضور بزرگان تئاتر کودک و نوجوان همراه با اجرای نمایش "ساعت هشت در کشتی" به
  کارگردانی مریم کاظمی در تالار هنربرگزار شد.
  در ابتدای این مراسم سعیده آجربندیان مسئول روابط عمومی تالار هنر که اجرای مراسم را نیز برعهده داشت به قرائت پیام سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجتبی حسینی معاون هنری وزیر و شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی پرداخت.
  در ادامه این مراسم داوود کیانیان نویسنده و مدرس تئاتر کودک و نوجوان به جانباختگان حادثه سیل استان های گلستان، مازندران و شیراز ادای احترام کرد.
  او با بیان این که برای سومین سال پیاپی ثبت روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی کشور را گرامی میداریم از تاثیر تئاتر بر آموزش و حفظ نشاط و سلامت جامعه گفت افزود: امروز در اولین روزهای بهار 1398 آغاز دومین صده تئاتر کودک و نوجوان در ایران است.
  منصور خلج نویسنده، کارگردان و پژوهشگر تئاتر نیز در سخنانی به تاریخچه ثبت این روز در جهان اشاره و از پیشینه تئاتر کودک صحبت کرد. همچنین با اشاره به زاد روز تولد خسرو شکیبایی از این هنرمند فقید  یاد کرد. خلج در خاتمه درباره اهمیت هنر نمایش گفت: تئاتر راه تفاهم انسان ها است.
  ایرج محمدی مدرس تئاتر عروسکی نیز که در این مراسم حضور داشت این روز را گرامی داشته و از اهمیت تئاتر و تئاتر عروسکی برای نسل های آینده سخن گفت و افزود: امیدوارم تئاتر کودک بیش از پیش در مسیر رونق قرار بگیرد.
  علی فروتن بازیگر نمایش «ساعت هشت در کشتی» نیز با اشاره به حوادثی که موجب جان باختن مردم طی سال های گذشته شده اند گفت این رویدادها از همه ما انسان های قوی تری ساخته است و هنرمندان ضمن همدردی و همراهی با وقایع تلخ تمام تلاششان را برای بازگشت نشاط و شادابی به خانواده ها انجام می دهند.
  حمید گلی نیز که بازیگر دیگر این پروژه نمایشی است بر دو عنصر کتاب و تئاتر تاکید کرده و توجه خانواده ها به حضور این دو مهم در پرورش کودکان را درخواست کرد و با اشاره به کودکان حاضر در سالن گفت: تئاتر ببینید و کتاب بخوانید.
  اجرای نمایش «ساعت هشت در کشتی» به کارگردانی مریم کاظمی در میان استقبال پرشور تماشاگران پایان بخش این مراسم بود. در بین تماشاگران هنرمندانی همچون بهرام جلالی پور، فائزه فیض، مهدی قلعه، رضا معطریان، میترا کریمخانی و... همچنین عباس عبدالعلی زاده و احسان زیورعالم از منتقدان تئاتر حضور داشتند.
  نمایش "ساعت هشت در کشتی" از 6 فروردین همه روزه بجز شنبه ها ساعت 20 در تالار هنر به روی صحنه می رود.
  نظرات کاربران